website mobility - websiteoptimizer.ir
گام دوم :

بهینه سازی وب سایت برای دستگاه های موبایل

افزایش رو به رشد استفاده از موبایل های هوشمند و تبلت ها در جوامع بر هیچ کس پوشیده نیست. همین موضوع باعث گردیده است تا درصد بالایی از بازدیدکنندگان وب سایت ها را کاربرانی بیابیم که با این دستگاه ها وارد سایت هایمان می شوند. بنابراین امروزه بیشتر از قبل باید به این دسته از کاربران و نیازهای آنها دقت نماییم. طبق آمارهایی موثق ، احتمال ترک وب سایت به دلیل عدم انطباق بر موبایل برای کاربرانی که با دستگاه های موبایل از این سایت ها بازدید می کنند ، 5 برابر بیشتر از زمانی است که وب سایت ها در نمایشگرهای بزرگتر نظیر لپتاپ و کامپیوترهای شخصی نمایش داده می شوند.
کاربرانی که با دستگاه های موبایل و تبلت از سایت شما بازدید می کنند ، با مشکلاتی مواجه خواهند بود که می باید برای آنها تدابیری اندیشید.
  • در اختیار داشتن فضایی محدودتر از کامپیوترهای شخصی و لپتاپ ها برای مشاهده المان های صفحات
  • سرعت نسبتاً پایین تر از کاربران خانگی به دلیل استفاده از اینترنت اپراتورهای ارتباطات سیار
  • مواجهه با حجم بالایی از اطلاعات متنی و گرافیکی
  • نامناسب بودن اندازه المان های مختلف صفحه بر اساس اندازه صفحه نمایشگر موبایل ها و تبلت ها
آنچه در بالا به آن اشاره کردیم ، نمونه ای از مشکلاتی هستند که بازدیدکنندگان وب سایت هایی که برای نمایش در دستگاه های مختلف طراحی نشده اند با آنها روبرو هستند. اما علاوه بر بازدیدکنندگان ، موتورهای جستجو نیز حساسیت فوق العاده ای امروزه بر روی انطباق وب سایت ها برای دستگاه های موبایل دارند. تا آنجا که این موضوع به یکی از فاکتور های افزایش رتبه در این موتورها تبدیل گشته است.
استفاده از ابزارها و فریمورک های خاصی می تواند ما را برای تبدیل یک وب سایت نوع Desktop به یک وب سایت Mobile Friendly یاری نماید. اما بر خلاف تصور عموم ، این پایان ماجرا نیست. استانداردهای متعددی برای افزایش بازدهی وب سایت شما وجود دارد که حتی در صورت انطباق وب سایت شما برای نماش در دستگاه های موبایل می باید مورد توجه قرار گیرند.
Website Optimizer به طور جدی و حرفه ای با توجه به اهمیت آنچه در بالا به آن اشاره شد پس از طی کردن دوره های آموزشی بین المللی مختلف ، امیدوار است تا بتواند شما را در داشتن وب سایتی ایده آل برای نمایش به کلیه کاربران بر روی هر نوع دستگاهی یاری نماید.