seo - websiteoptimizer.ir
گام چهارم :

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (سئو - SEO)

امروزه بسیاری از مردم برای پیدا کردن نیازهای خود در اولین گام به سراغ موتورهای جستجویی نظیر Google می روند. از سوی دیگر این موتورهای جستجو همه روزه در حال چک کردن و بررسی میلیارد ها وب سایت در اینترنت هستند و با استفاده از فاکتورها و استانداردهای مختلفی به آنها رتبه می دهند. پس طبیعی است که در این زمینه ، برنده آنهایی هستند که بالاترین امتیاز را از موتورهای جستجو گرفته و در اولین صفحات و بالاترین رتبه ها قرار می گیرند.
بر اساس تحقیقات به عمل آمده ، احتمال اینکه شخصی با پیدا نکردن گزینه مورد نظر خود در صفحه اول نتایج جستجو ، به صفحه های بعدی برود بسیار پایین است. بناربراین قرار گرفتن در اولین صفحه نتایج جستجوهای موتورهای جستجو چیزی است که رقابت برای دستیابی به آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اینجاست که برای مالکین وب سایت ها ، رهکاری ارائه می شود با نام بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) .
برای رسیدن به بهترین نتایج و قرارگیری در گزینه های اول نتایج جستجو ها ، فاکتورهای متعدد و بسیاری توسط موتورهای جستجو ارائه می گردد که همگی بر کیفیت صفحات فرود ، کلمات کلیدی ، کد نویسی های استاندارد و مواردی از این دست اشاره دارند. از سوی دیگر الگوریتم های محاسبه رتبه وب سایت ها نیز هر از چند گاهی دچار تغییرات بنیادی می شود.
یادآوری این نکته ضروری است که به هر حال موتورهای جستجوگر از جمله Google روزی به سراغ وب سایت شما نیز خواهند آمد و آنرا در لیست نتایج جستجوها قرار خواهد داد ، اما اگر این موضوع مدت ها پس از راه اندازی وب سایت شما انجام شود و یا در اولین صفحات این نتایج قرار نگرفته باشید ، نمی توان امیدی به رسیدن به اهدافتان با وجود قرارگیری در بین میلیون ها وب سایت رقیب داشته باشید.
Website Optimizer با استفاده از ابزارهای مختلفی شما را به سمت بهینه سازی وب سایت هایتان هدایت کرده تا به مرور زمان و با توجه به میزان رقابتی که با آن مواجه هستید ، بتوانید حرکتی مثبت به سمت صفحه اول گوگل و رتبه های بالاتری از آن را انجام دهید.